Forum Owczarek środkowoazjatycki - Central Asian Ovtcharka Strona Główna Owczarek środkowoazjatycki - Central Asian Ovtcharka
CAO Grupa i inne rasy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Komendy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Owczarek środkowoazjatycki - Central Asian Ovtcharka Strona Główna -> CAO - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AniaRe
Zaufany Użytkownik
Zaufany Użytkownik



Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Książenice

PostWysłany: Czw 10:20, 15 Mar 2007    Temat postu:

Moje azjaty (bo Re nie) chodzą w kagancach, Uma w metalowym wzór na sznaucera olbrzyma (długo szukałam takiego, żebu swobodnie otwierała paszczę) A Yoda w halterze.

Uma kiedyś chodziła bez, ale usiłowała zagryźć ON-kę (która ją z resztą zaatakowała) i od tego czasu niestety morda w więzieniu na spacerach, Uma jednak nie jest całkiem przewidywalna, ma własne wizje i ja nie zamierzam potem patrzeć w oczy ludziom, którym moja suka zagryzła psa. Bez względu na to, kto zaczął.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marchella
Zaufany Użytkownik
Zaufany Użytkownik



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 21:25, 17 Kwi 2007    Temat postu:

Pozwolę sobie wrócić do tematu:)
Minął miesiąc odkąd zaczęłam pracować nad Zacharem i jego "popisami" na smyczy. W tej chwili gdy mijamy innego psa, Zachar jedynie bulgocze sobie pod nosem ale już tak nie szarpie jak kiedyś.
A osiągnęłam to w następujący sposób:
W momencie wymijania innego psa, gdy Zachar wyrywał do przodu, lekko go szarpałam do nogi lub zatrzymywałam sie i mówiłam niskim i stanowczym głosem "NIE" albo "ODEJDZ" ( ta druga komenda na niego działa lepiej:) tak go odganiałam od stołu teraz w ogóle nie podchodzi), jeśli dalej szalał, kazałam mu siadać i do póki tego nie zrobił nie ruszaliśmy z miejsca. I tak było prawie codziennie. Myślę, że te gulgoty już mu zostaną ale co tam w końcu ma jaja chłopak...Smile))
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zakirchan - usunięty
Forumowy ekspert
Forumowy ekspert



Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2056
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Śro 10:50, 18 Kwi 2007    Temat postu:

Wielkie gratulacje Marchella, fajnie że jest lepiej Very Happy .
Myślę, że Zacharek ma olbrzymie szczęście, że jest z nim osoba która ma tyle ciepliwości i konsekwencji, a w razie problemów potrafi tak z psem pracować. Pozdrowienia dla uparciucha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marchella
Zaufany Użytkownik
Zaufany Użytkownik



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 22:31, 19 Kwi 2007    Temat postu:

Dziękuje Zakirchan za miłe słowa Very Happy Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zakirchan - usunięty
Forumowy ekspert
Forumowy ekspert



Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2056
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Pią 1:21, 20 Kwi 2007    Temat postu:

Marchella, to mnie jest miło czytać jak pracujesz z Zacharkiem, wielkie gratulacje, oby wszyscy potrafili tak mądrze kochać swoje zwierzaki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marchella
Zaufany Użytkownik
Zaufany Użytkownik



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 8:46, 20 Kwi 2007    Temat postu:

Zakirchan myślę, że istotnym elementem w układaniu psa jest współpraca domowników, ja na szczęście mam duże wsparcie w partnerze i wiem, że jak coś ustalimy odnośnie Zachara to nie ma żadnych odstępstw i konsekwentnie oboje go układamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zakirchan - usunięty
Forumowy ekspert
Forumowy ekspert



Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2056
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Pią 12:06, 20 Kwi 2007    Temat postu:

marchella napisał:
Zakirchan myślę, że istotnym elementem w układaniu psa jest współpraca domowników, ja na szczęście mam duże wsparcie w partnerze i wiem, że jak coś ustalimy odnośnie Zachara to nie ma żadnych odstępstw i konsekwentnie oboje go układamy.


Obawiam, się że masz rację, chyba często się zdarza, że następuje cicha rywalizacja o względy psa, która ma b. złe skutki wychowawcze. Przepraszam, że pytam, ale odnoszę wrażenie, że w waszym wypadku to się na jednym azjacie nie skończy Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marchella
Zaufany Użytkownik
Zaufany Użytkownik



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 13:00, 21 Kwi 2007    Temat postu:

Przepraszam, że pytam, ale odnoszę wrażenie, że w waszym wypadku to się na jednym azjacie nie skończy Laughing Laughing

Zakirchan! Strzał w dziesiątkę!!! Właśnie rozglądam, się za suczką dla Zacharka Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zakirchan - usunięty
Forumowy ekspert
Forumowy ekspert



Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2056
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Sob 16:25, 21 Kwi 2007    Temat postu:

marchella napisał:
Przepraszam, że pytam, ale odnoszę wrażenie, że w waszym wypadku to się na jednym azjacie nie skończy Laughing Laughing

Zakirchan! Strzał w dziesiątkę!!! Właśnie rozglądam, się za suczką dla Zacharka Laughing Laughing


Very Happy Very Happy Very Happy No to super, teraz pewnie będzie wysyp miotów po wiosennych cieczkach to będziesz miała w czym wybierać, ale Zachar będzie miał frajdę i ty też. A w jakim typie Ci się pieski podobają?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marchella
Zaufany Użytkownik
Zaufany Użytkownik



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 18:17, 22 Kwi 2007    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Zakirchan to jest mój typ Very Happy Very Happy Lubie psy suche, śmigłe, średniego wzrostu, takiej też będę szukać suczki, dodatkowo chciałabym żeby była w podobnym umaszczeniu ale nie jest to warunek decydujący. Ważny jest dla mnie charakter tzn sunia ma być zrównoważona, pewna siebie i odważna. Mam nadzieje, że uda mi się taką znaleźć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zakirchan - usunięty
Forumowy ekspert
Forumowy ekspert



Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2056
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Pon 12:21, 23 Kwi 2007    Temat postu:

marchella napisał:
[link widoczny dla zalogowanych]

Zakirchan to jest mój typ Very Happy Very Happy Lubie psy suche, śmigłe, średniego wzrostu, takiej też będę szukać suczki, dodatkowo chciałabym żeby była w podobnym umaszczeniu ale nie jest to warunek decydujący. Ważny jest dla mnie charakter tzn sunia ma być zrównoważona, pewna siebie i odważna. Mam nadzieje, że uda mi się taką znaleźć Smile


Fajnie, widzę że rośnie grono miłośników azjatów w typie szczupak, albo chudy ale byk Laughing . Życzę żeby pies miał taki exterier i charakter jaki sobie wymarzyłaś, a sądząc po twoich postach to wybór będzie poprzedzony długim namysłem i badaniami (no chyba, że Cię trafi jakaś miłość od pierwszego wejrzenia.Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylwia
Forumowy ekspert
Forumowy ekspert



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 4047
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:58, 27 Kwi 2007    Temat postu:

Z tego co zaobserwowałam, to przeważnie lubimy psy w typie, który prezentuje nasz pierwszy cao Cool Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MOGUL
Forumowy ekspert
Forumowy ekspert



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 3843
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:16, 27 Kwi 2007    Temat postu:

Sylwia napisał:
Z tego co zaobserwowałam, to przeważnie lubimy psy w typie, który prezentuje nasz pierwszy cao Cool Laughing

Sylwia a możesz podać przyklady po których taki wniosek ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylwia
Forumowy ekspert
Forumowy ekspert



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 4047
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:21, 27 Kwi 2007    Temat postu:

No, jak patrzę, czytam co się podoba, obserwuję co ludzie mają, co u siebie lub innych chwalą itd.
Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MOGUL
Forumowy ekspert
Forumowy ekspert



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 3843
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:33, 27 Kwi 2007    Temat postu:

Sylwia napisał:
No, jak patrzę, czytam co się podoba, obserwuję co ludzie mają, co u siebie lub innych chwalą itd.
Laughing

A czy to nie może być tylko w przypadku jednego psa ?
Bo ja mam np. 3 i najbardziej podoba mi się typ Goliata - , chociaż nie neguję że z innych typow też bym coś dla siebie wybrała , ba, jest nawet takich dużo , ale nie można być zachłannym , odnosnie suczek to akurat nie moja ? Jest tak inna prawidłowość , jak ktoś szuka pary do psa którego juz ma , to mając na uwadze możliwość potomstwa, powinien szukać partnera "pasującego " ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Owczarek środkowoazjatycki - Central Asian Ovtcharka Strona Główna -> CAO - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin